Bebekte Cinsiyet Seçimi

Bebekte Cinsiyet Seçimi

Günümüzde bazı anne babalar çocuklarının cinsiyetine kendileri karar vermek isterler. Aslında bu istek orta çağdan başlar ve günümüze kadar gelir. Eski zamanlarda da bebeklerde cinsiyet seçimiyle ilgili birçok rivayetle karşılaşılmış ve oldukça fazla deneme yapılmıştır. Eski insanlar doğal gıda ve doğal yöntemlerle bebeğin cinsiyeti üzerinde etki sağlayabileceğimize inanmışlar bu konu üzerine tedaviler uygulamışlar ve çoğunlukla başarısız sonuçlar almışlardır.

Örneğin, ekşi yada tatlı gıdalar tüketmek bunlar arasında en popüler olanıdır. Bu konuda bazı yazılı belgeler bile bırakmışlardır ancak bunların hiç birinin doğruluğu ispatlanamamıştır. Bebeğin cinsiyetinin önceden belirlenmesi hakkında bazı etik tartışmalar olmakla birlikte, günümüzde bu alan üzerinde uzmanlaşmış başarılı doktorlar bulunmaktadır ve bu konu üzerinde çalışmaya devam etmektedirler. Oldukça yoğun çalışmalar sonunda Kıbrıs’ta cinsiyet seçimi konusunda ciddi başarılar elde etmiştir.

Op. Dr. Verda Tunçbilek ada tüp bebek merkezinde cinsiyet seçimi hakkındaki çalışmalarına devam etmektedir. Tüp bebek tedavisiyle beraber kadın doğum alanında bir çok gelişme oldu ve bunların içinde bebeklerin cinsiyet seçimlerinin yapılabilmesi en üst sıralarda yer alıyor. Bazı ebeveynler bebeklerinin cinsiyetine kendileri karar vermek ve bunu şansa bırakmamak istiyorlar bu gibi durumlarda genellikle tüp bebek yöntemine başvuruluyor. Birçok başarılı süreç olduğunu her gün okumaktayız ve bu alana olan talep arttıkça, başarıda aynı oranla artış göstermekte. Uzmanlar etik olup olmadığı yada dünyadaki dengeyi etkileyip etkilemeyeceği konusunda tartışmalarını sürüdürken, tıp dünyası her gün yeni bir buluşla kapımızı çalmaya devam etmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Koronavirüsten Korunmak için Maske ve Aşı

Koronavirüsten Korunmak için Maske ve Aşı

En Sağlıklı Lens Hangisidir?

En Sağlıklı Lens Hangisidir?

Gülüşünüzün Güzelliğini Diş Estetiğiniz Belirler   

Gülüşünüzün Güzelliğini Diş Estetiğiniz Belirler  

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?   

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?  

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir