Sosyal medya uzmanı Cemil Kayıhan: Artık misafirliklerde sosyal medyadan

Sosyal medya uzmanı Cemil Kayıhan: Artık misafirliklerde sosyal medyadan

İş insanı Cemil Kayıhan, insanların gerçek hayatta sosyal yaşamlarını pandemide sosyal medya üzerinden sürdürdüklerinden bahsetti. Tüm dünyada insanların günlük yaşamlarının tamamının dijital dünya üzerinden yürüttüğünü belirten Kayıhan, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de sosyal medya ve dijital pazarlama sektörlerinde lider markaların yöneticiliğini yürüten iş insanı Cemil Kayıhan, pandemi döneminde toplumun internet ve sosyal medya kullanımı ile ilgili yaptığı analizlerden bahsetti.

Son yıllarda dijital dünyanın hızla ilerlediği, günlük hayatta insanların vakitlerinin büyük çoğunluğunu akıllı cihazlar alması yadsınamaz bir gerçek. Tüm dünyanın Covid-19 salgını ile birlikte bir anda eve kapanması; insanların eğitim, iş ve sosyal hayatlarını zorunlu olarak dijitale entegre etmesi ile ilgili konuşan Kayıhan şunları kaydetti:

2019 yılının Aralık ayından bu yana tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını ile birlikte insanların günlük yaşam biçimlerinde büyük değişimler meydana geldi. Zaman zaman evden dahi çıkamadığımız kapanma günlerinin dışında; uzaktan eğitim, uzaktan çalışma yöntemleri gibi pek çok dijital çözümleri günlük hayatımıza entegre etmek zorunda kaldık. Kısacası istesek de istemesek de hayatımızı dijitale dönüştürdük.”

AVANTAJLARI OLDUĞU KADAR DEZAVANTAJLARI DA VAR

Teknolojinin hayatımıza bu derece dokunmasının faydalarının yanında zararlarının da olduğundan bahseden Cemil Kayıhan sosyal medyayı ‘dengeli’ kullanmanın daha faydalı olacağından bahsetti:

Her şeyin fazlasının zarar olduğu aşikar. Sosyal medya ve dijital dünyayı elimizden geldiğince verimli, yerinde ve tadında kullanmak herkesin faydası. Ancak sosyal medya kullanımının avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Çocuklarda görülen sosyal ve psikolojik bozuklukların büyük sebeplerinden biri dijital dünya olarak biliniyor. Yetişkinlerde de maalesef durum farklı değil. Kendimizi bu konularda frenlememiz, toplumun sosyal medya kullanımı hakkında bilgilendirilmesi şart.”

PANDEMİDE SOSYALLEŞME: SOSYAL MEDYADAN AKRABA VE ARKADAŞ GÖRÜŞMELERİ

Salgınla beraber yakın çevre ile sosyal olarak görüşmelerin uzaktan ve sosyal medya yolu ile yapılması oldukça yaygınlaştı. Sosyal medya uzmanı Cemil Kayıhan bu konuyu şöyle değerlendirdi:

Herkes bilir ki Türk milletinin arkadaşlık, komşuluk ve akrabalık bağları çok kuvvetlidir. İnsanların sosyal yaşamları pandeminin etkisiyle maalesef çok etkilendi. İnsanlar birbirlerine olan özlemlerini gidermek için sosyal medya kullanmaya başladı. Görüntülü görüşmeler, sosyal medya platformlarından yaptıkları paylaşımlar ile birbirlerinden haber almak insanlara cazip geldiği için insanlar sosyal medyayı severek kullanıyor.”

SOSYAL MEDYA KULLANIMI ARTTI

COVID-19 pandemisinde sosyal medya kullanımının da arttığını söyleyen sosyal medya uzmanı Cemil Kayıhan açıklamalarını sürdürdü: “Pandemi dönemine kadar dijital dünyayla yakın olmayan insanlar pandeminin etkisi ve tüm sektörlerin online çözümler üretmesi ile işlerini, eğitimlerini ve günlük yaşamda yapılması gereken işlemlerini teknolojik araçlar ve internet ile yapmaya başladı. Tabii günlük yaşamı idame ettirmenin yanı sıra insanlar boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirmek ve arkadaş çevresi ile etkileşim halinde olmak için sosyal medya kullanmaya başladı. Bu dönemde sosyal medya kullanımı katlandı.“

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yunuscan Zeybek

Yunuscan Zeybek

Antalya’da Kader Kılıç Rüzgarı Esiyor

Antalya’da Kader Kılıç Rüzgarı Esiyor

Kış Lastiği Zorunlu mu? Kış Lastiği Zorunluluğu Ne Zaman Başlıyor?

Kış Lastiği Zorunlu mu? Kış Lastiği Zorunluluğu Ne Zaman Başlıyor?

Pubg Mobile Hileleri Satın Al

Pubg Mobile Hileleri Satın Al

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir