Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanlığı

Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanlığı

İşçi hakları son dönemde yaşanan olayların ardından daha fazla ön plana gelmiştir. Bunun sebebi is yaşanan büyük kayıplardır. Çalışma hayatları sırasında alınan eksik önlemler ve dikkatsizlikler sebebi ile hayatını kaybeden insanların sayısı her gün artmaktadır. Özellikle şantiye ortamında çalışan işçiler neredeyse her gün bir kaza yaşar. Bu kazaların hepsi tabi ki ekranlara ve haberlere yansıyamaz fakat bu kazaların var olduğu gerçeğini değiştirmez.

Tabi ki haberlerde bize gösterilen olaylar konusun da daha duyarlı olabiliyoruz. Üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen Soma da yaşanan büyük facia ve kaybettiğimiz 300 ‘ün üzerinde ki işçi kardeşimiz hala aklımızda ve hala hatırlayınca üzülmemize sebep oluyorlar. Bu alanda alınan önemlerin yetersizliği bazı iş verenlerin işçilerinin hayatlarını maddi unsurlardan geri gördüğünü gösteriyor. Bu algıyı kırabilmek için bazı belediyeler iş verenlere özel seminerler düzenlemeye başlamışlardır.

Fakat bilinçlendirilmesi gereken sadece iş veren değil aynı zaman da işçilerdir. İşçiler özellikle acil bir durumda nasıl davranmaları gerektiği konusun da bilinçlendirilmeli ve gerekliyse tatbikatlar yapılmalıdır. Bu sayede acil bir durum söz konusu olduğunda daha bilinçli hareket edebilirler. Bu doğrultuda isteyen firmalara izmir osgb ve aydın osgb firmaları yardım edebilmektedir. Bu firmalar çalıştıkları özel şirketler işçi güvenliği için destek ve danışmanlık sağlar ve şirketlere bir iş güvenliği uzmanı temin ederler. Aynı zamanda bazı osgb firmaları bir de sağlık uzmanı temin edebilirler.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir