Primer Burun Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?   

Primer Burun Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?  

Estetik operasyonlarını geçirecek kişilerin zihinlerinde her zaman ‘’iz kalır mı’’ korkusu ve kaygısı vardır. Bu durumu erkeklerde de, kadınlarda da görebiliyoruz. Erkeklerde daha çok jinekomasti ameliyatı ile birlikte görebilmekteyiz. Operasyon sonrasında normal görünüme kavuşur mu, iz kalır gibi sorular sıklıkla soruluyor. Elbette ki belirli bir iz kalma ihtimali her zaman olabilmekle beraber, doğru bir tedavi süreciyle izler nerdeyse yüzde 100’e yakın bir şekilde gözden kayboluyorlar.

Meme büyütme gibi birtakım operasyonlar içerisinde izler bir şekilde kapatılabilir. Çok sıra dışı durumlarda göze çarpması durumunda herhangi bir biçimde fark edilemezler. Ancak konu daha dış ortama açık olan burnumuz gibi diğer birtakım organlarımız olduğunda, endişe katlanmaktadır. Misal, burun estetiği yaptırmak isteyen kadınlar ya da erkekler, burunlarında kesik izlerinin kalabileceğinden sürekli olarak endişe duymaktadırlar.

Primer burun estetiği operasyonlarının öncelikli olarak iki farklı teknik ile birlikte yürütülmekte olduğundan bahsetmek istiyoruz. Açık ve kapalı yöntemler olarak belirlenmiş bu yöntemler, birtakım farklılıkları barındırırlar. Uygun tekniğin belirlenmesi ise tamamen hekimlerin kararlarına bağlıdır. Bu yüzden bu konuyla ilgili ayrıntı bilgiyi hekimleriniz sizlerle paylaşacaklardır.

Açık teknik sırasında burun üzerine atılacak kesikler burun altındadır ve dışarıdan uygulanmaktadır. Kapalı teknik sırasında ise bu kesikler daha çok içeriden atılmaktadır. Dolayısıyla kapalı teknik ile yapılan ameliyatlarda iz kalma durumu hiç olmazken açık teknik yöntemi ile yapılacak operasyonlarda çok dikkatli bakıldığında göze çarpabilecek birtakım izler kalabilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Cat Eyes (Bella Eyes) Operasyonu

Cat Eyes (Bella Eyes) Operasyonu

Bursa Termal Spa Keyfi

Bursa Termal Spa Keyfi

Ünlülerin Tercihi Oscar Hair Protez Saç Merkezi Şişli’de

Ünlülerin Tercihi Oscar Hair Protez Saç Merkezi Şişli’de

Koronavirüsten Korunmak İçin Maske ve Aşı

Koronavirüsten Korunmak İçin Maske ve Aşı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir