Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fabrikaların farklı hayvanlardan elde edilen yünleri kullanması, üretilen giysilerin çeşitli özelliklerini sağlar. Ancak yünlü ürünlerin genel özellikleri herkes tarafından iyi bilinir: sıcak tutma yeteneği, kırışma direnci, dayanıklılık.

Kumaş alanlar.Terziler, işlevsellikleri için hayvansal elyaf kumaşlara değer verir. Giysi kenarların işlenmesini gerektirmez, çizgiler pürüzsüz ve güzeldir, kumaşın kesilmesi kolaydır. Bu nedenle ünlü tasarımcıların ve moda evlerinin koleksiyonlarında yünlü gardırop ürünleri sürekli olarak yer almaktadır.

Doğal iplikler, insan vücudundaki ısı değişim süreçlerine müdahale etmeden havanın geçmesine izin verir. Bu nedenle, koyun dış tüyünden yapılan bir kazak, dışarıda uzun bir yürüyüş sırasında sıcak kalmasına yardımcı olur, ancak aşırı iç ortam sıcaklığı ile sahibini yormaz.

Kumaş Alan. Doğal ketene eklenen sentetik iplikler yünü su itici yapar. Bu durumda, giysiler neredeyse nemi emmez. Erimiş kar veya yağmur damlaları, krep veya gabardin yüzeyinde yuvarlanır. Hayvanın saç çizgisinden görece madde eksikliği, buharın emilmesi olarak kalır. Atkıların, şapkaların veya eldivenlerin dokusuna nüfuz eder ve bir kişi pozitif sıcaklığa sahip bir odaya döndükten sonra ıslanmalarını sağlar.

Kumaş Alanlar. Yün aksesuarların aşınma direnci, sentetik ipliklerin sayısına göre belirlenir. Kış için en uygun kombinasyon hayvansal lif ve akriliktir. Bu karışımdan yapılan balıkçı yakalar, orijinal görünümlerini koruyarak birden fazla makinede yıkamaya dayanacaktır. Böyle bir çözüm, okul öncesi çocukları donatmak için iyi bir seçim olacaktır.

Kumaş Bakımı

Minimum miktarda ek lif içeren yünlü kumaşlar dikkatli bakım gerektirir. Üreticiler, yıkamadan önce okunması gereken giysi etiketlerine ayrıntılı talimatlar koyarlar. Birkaç basit kurala uymak, kazak, elbise, hırka ve diğer kıyafetlerinizin orijinal görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır:

  • Kumaş Alan yıkama elle veya çamaşır makinesinin hassas modu kullanılarak gerçekleştirilir,
  • Temizlik maddesi olarak yün için özel sıvılar kullanılır,
  • Su sıcaklığı 30 dereceye ayarlanmıştır,
  • Kumaş ovuşturulmamalı, bükülerek nemden arındırılmamalı veya makinede sıkılmasına izin verilmemelidir,
  • Çamaşırları pillerden ve doğrudan güneş ışığından uzakta yatay konumda kurutun.

Askı kullanmak, çamaşırlar tamamen kuruduktan sonra ütüyü kullanmamanızı sağlayacaktır. Ütü gerekiyorsa, ütü ayarlarında “yünlü” modunu seçin. Buhar jeneratörünün minimum güçte kullanılmasına izin verilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Fiyattan Kanvas Tablo

En İyi Fiyattan Kanvas Tablo

Bursa Hiza Yapı Dekorasyon

Bursa Hiza Yapı Dekorasyon

Söz Nişan Aksesuarları 2021

Söz Nişan Aksesuarları 2021

Kolları Şeffaf Dantelli Gelinlik Modelleri

Kolları Şeffaf Dantelli Gelinlik Modelleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir