İnternette Giriş, Gelişme ve Sonuç

İnternette Giriş, Gelişme ve Sonuç

Okul yıllarımızda hepimizin duyduğu giriş, gelişme ve sonuç kelimeleri, genelde kompozisyon yazarken, öğretmenlerimizin üzerine basa basa hatırlattığı kurallar bütünü olarak da bilinir.

Giriş, gelişme ve sonuç kavramları, genellikle kompozisyon, yazı veya bir film için kullanılan kavramlar olsa da, dilersek doğrudan, dilersek benzetme yoluyla bu kavramları her alanda kullanabiliriz. Konuya çok genel ve en tepeden bakacak olursak, hayatın kendisi giriş, gelişme ve sonuçtan ibarettir.

Son yıllarda sürekli artan kullanıcı sayısı ile ve buna paralel olarak gelişen sağlayıcı sayısı ile hemen hemen her evde bulunan internette, bu kavramlardan nasibini alabilir. İster sağlayıcı olsun isterse kullanıcı, herkes internetin bir parkçısı olmuştur. Kullanıcı olan parçalar değişken olabilir ancak sağlayıcı isek çok değişkenlik gibi bir imkanımız olamaz. Çünkü var olan belli başlı kriterlere uymak mecburiyetindeyiz. İnternet sağlayıcısı olmaya karar vermişsek ve de bu kadar doğrultusunda harekete geçmişsek dikkat etmemiz unsurlar olacaktır. Bu unsurlar da internete giriş, internette gelişme ve internette sonuçtur.

Giriş

Burada bahsettiğimiz giriş, internet sitesi tıklama şeklinde olan giriş değildir. Anlatmak istediğimiz internette sağlayıcı olarak var olmak amaçlı internete ortamına giriştir.

İnternette sağlayıcı olabilmek için öncelikle bir web sitesine ihtiyacımız vardır. Bu sitenin tasarlayacağımız ara yüzü ise giriş kelimesi ile anlatmak istediğimiz kavramın tam olarak karşılığıdır. Kompozisyonda giriş ne denli önemli ise sitemizin ara yüzü de o denli önemlidir. Çünkü etkili bir giriş etkili bir başlangıç demektir ve etkili olan başlangıçlar etkili şekilde devam eder. Aynı şekilde etkili bir ara yüzümüzün olması, sitemize giren ziyaretçimizde etki bırakacağından, hedeflerimiz doğrultusunda bir atmış oluruz. Bu etkiyi vermek için » web tasarım İstanbul alanında uzman kişilerle fırsat vermenizi beklemektedirler. İlk itibar önemlidir atasözünden yola çıkarsak girişin yani içeriğin önemini daha fazla anlatmamıza gerek yoktur.

Gelişme

Hepimizin bildiği gibi girişten sonra gelişme konusu gelmektedir. Gelişme demek, tabiri caizse dananın kuyruğunun koptuğu yer demektir. Anlatmak istediğimiz konu, ifade etmek istediğimiz sorunlar ve akla gelebilecek her türlü detay, gelişme konusunda yer alır. İnternet sağlayıcılarının gelişme konusunun karşılığı ise içerik kavramıdır. Etkili bir girişten sonra etkili bir içerik bizleri hedefe bir adım daha yaklaştıracaktır. Çünkü içerik, ürün veya sağladığımız hizmetin detaylarını, şirketimizin niteliğini, hakkımızdaki bilgileri… vb. konuları içinde barındırır. Bu içerik ne denli özgün ve güncel olursa, gelişmemiz de o denli çabuk ve kolay olur. Gelişme konusunda ise » web tasarım seo kriterlerine uymamız gerekir. Ancak özgünlük ve güncellik konularına uyarsak seo kriterlerini de kısmen karşılamış oluruz. İnternetteki gelişmemizin yani içeriğimizin yazılı yönü olduğu gibi görsel yönü de sağlam ve etkili olmalıdır. Seo uyumları sayesinde arama motorlarında üst kısımlara yerleşip, daha fazla kitleye ulaşabilmemiz güzel bir gelişimdir ancak bunu sürekli hale getirebilmek için, etkili bir içerik kadar etkili bir görselliğe de sahip olmalıyız. Çünkü içerik ne kadar güzel ve anlaşılır olursa olsun, etkili bir görsellikle desteklenmezse, yolun yarısında kaybedenlerden olabiliriz. Kaybedenlerden olmamak için ise » kurumsal web tasarım alanında uzman kişilerden destek almanız yeterli olacaktır. Çünkü: internet sağlayıcılığına kurumsal gözle yaklaşmak her zaman avantajlıdır.

Sonuç

Sonuç kavramı kişiden kişiye değişen bir olgudur. Çünkü beklentiler farklı olduğu için, sonuç olarak karşımıza çıkan olaylar da kişide farklı hisler uyandırdığı için sonuçlar görecelidir dersek yanlış olmaz. Etkili bir tasarımla giriş yaptık, sonra özgün bir içerik ve görsellikle geliştiysek eğer, beklentilerimiz ne olursa olsun sonuç beklediğimiz doğrultuda olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaliteli Firma Rehberi Hizmeti

Kaliteli Firma Rehberi Hizmeti

Cod Warzone Hileleri

Cod Warzone Hileleri

Sosyal Medyanın E-Ticaret Üzerindeki Güçlü Etkisi

Sosyal Medyanın E-Ticaret Üzerindeki Güçlü Etkisi

Belediye Forumlarında Dijital Belediyecilik

Belediye Forumlarında Dijital Belediyecilik

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir