Fransa’ya Gideceklere Tavsiyeler

Fransa’ya Gideceklere Tavsiyeler

Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Fransa hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Başkenti Paris’tir. Fransa içerisinde görülmeye değer onlarca şehir bulunmaktadır. Para birimi Avrodur.

Fransa Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Ülkemizden Fransa’ya gidebilmek için vize almanız gerekmektedir. Bunun için Fransa’nın ülkemizde konsolosluklarına başvurmanız şarttır. Ne amaçla Fransa’ya gideceğinizi belirtmeniz önemlidir çünkü Fransa vizesi buna göre verilmektedir. Sizden istenen evrakları tamamladıktan sonra Fransa vizesi almanız için önünüzde bir engel kalmamaktadır. Kısa bir zaman içerisinde size dönüş yapan konsolosluklar Fransa’ya vize alıp almadığınızı sizlere belirtmektedir.

Fransa Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Türkiye’den birçok havayolu firması Fransa’ya uçak kaldırmaktadır. Fransa’ya giden bu firmaların Fransa uçak bileti fiyatları değişkenlik göstermektedir. Paris, Marsilya, Lyon Gibi büyük şehirlere 300-600 TL arasındaki fiyatlara kolayca uçabilirsiniz. Tabi vize işlemlerinizi tamamlamadan Fransa uçak bileti satın almanızı tavsiye etmemekteyiz.

Fransa’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Ülke içerisinde gezebileceğiniz birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Fransa’ya gittiğiniz zaman bunları size verilen Fransa gezi rehberi içerisinde görebileceksiniz. Bunlardan bazıları:

  • Eyfel Kulesi
  • Versay Sarayı
  • Notre Dame Katedralı
  • Şanzelize Meydanı
  • Zafer Takı
  • Orsay Müzesi
  • Alpler
  • Louvre Müzesi
  • Disneyland
  • Rodin Müzesi

Fransa için düzenlenmiş Fransa gezi rehberi seçeneğini okuduktan sonra sıra oraya nasıl gideceğinize gelmektedir.

Fransa’da gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Örneğin; Fransa’ya giden herkesin Eyfel Kulesi’ni ziyaret etmesi burada fotoğraf çekilmesi bir nevi ritüel haline gelmiştir. 19.yy’da yapılan Kule, bugüne kadar hasar almadan korunabilmiş ve bugünlerde milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu anlamda Fransa da gezilecek yerler içerisinde dediğimiz gibi Louvre Müzesi de yer almaktadır. Müze içerisinde ünlü Mona Lisa tablosu, çeşitli heykeller ve diğer sanat eserleri bulunmaktadır. Diğer yapıları ve müzeleri Fransa da gezilecek yerler kategorisinde görebilirsiniz.

Fransa’da Yenilecek Yemekler Listesi

Peki, hangi Fransa yemekleri yiyeceğiz? Fransa’ya gittiğiniz zaman çok geniş bir mutfak sizleri karşılamaktadır. Zaten Fransa’da yiyeceğiniz yemekler eşsizdir. Krok Mösyö, Pot au Feu, ızgara kapaklı Caprica, Sezar Salatası, Ravigot Sos, Dieupuaz, Anibal Çorbası, kestaneli Mon Blan Nice Salatası, Güveçte Kaymaklı Tavuk vb. Fransa’ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken Fransa yemekleri olarak göze çarpmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Enkay İnşaat’ta Hayatın Farkını Tadıyorsunuz

Enkay İnşaat’ta Hayatın Farkını Tadıyorsunuz

Bakırköy Ekonomik Eşya Taşımacılığı

Bakırköy Ekonomik Eşya Taşımacılığı

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tatil Planlarınız İçin Güvenilir Rent A Car

Tatil Planlarınız İçin Güvenilir Rent A Car

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir