Çatı Tabelası Modelleri

Çatı Tabelası Modelleri

Açılan büyük işletmelerin veya reklam veren şirketlerin adının tam olarak gözükmesi için çatı tabelaları yaptırmaktadırlar. İnsanların ismini görüp orayı ziyaret etmesi veya alış veriş yapması ekonomik alanda büyümeyi sağlamaktadır. Bazı kişiler TV reklamlarına yönelseler de çatıya monta edilen reklamlarda bir hayli fazladır. Ölçüsü bakımından diğer tabelalardan farklı olarak tasarlanmıştır.

Büyük ölçülerde yapılar ve uzaktan gözükeceği ve fark edilebilmesi için büyük ve gösterişli şekilde çatı tabelaları yaptırılmaktadır. Tabela yaptırmak isteyen firmanın ilk önce tabelanın konulacağı yeri çok iyi ayarlaması gerekmekte ve büyük bir alan olması gerekmektedir. Montajının dikkatle yapılması gerekmektedir. Olası bir durumda rüzgâr veya fırtına çıktığı zaman tabelanın düşüp çevredekilere zarar vermemesi veya insan kaybına yol açmaması için montajı düzgün yapılmaktadır. Tabelaların hava karardığı zaman gözükmesi için ışıklı olarak yaptıran kişilerde bulunmakta olup ayrı bir görünüm katmaktadır.

Günümüzde yüksek katlı binalar yapıldığı için işletmelerin bazıları gözükmemektedir. Ve bu noktada yapılması gereken tek uygulama çatı tabelaları olmaktadır. Tabela konulacak yerin kat sayısına göre harfler düzenlenmektedir. Güzel görünümü ve yüksek yerde yer alması uzaktan bakıldığı zaman farkına varılacak şekilde dizayn edilmiştir. Tabelaları genellikle ana yolda işlek yerlere konulmaktadır. Olası bir durumda rüzgâr ile karşılandığında yıkılırsa yoldaki insanların hayatını tehlikeye atar. Bu yüzden dekorasyon kadar konulacak yerin yeni yapılmış olması ve sağlam olması gerekmektedir.

Benzer Yazılar

E-Ticaret Paketi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

E-Ticaret Paketi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ofis Cam Bölmelerinde Kurumsallığın Simgesi

Ofis Cam Bölmelerinde Kurumsallığın Simgesi

Fransa’ya Gideceklere Tavsiyeler

Fransa’ya Gideceklere Tavsiyeler

Güvenli Mekanlar, Huzurlu Yaşamlar

Güvenli Mekanlar, Huzurlu Yaşamlar

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir