Bitcoin Alım ve Satımı

Bitcoin Alım ve Satımı

Bitcoin ve altcoin olarak adlandırılmakta olan, özellikle günümüzde popülerliğini gün geçtikçe artırmakta olan dijital para birimleri, değer kazanmaktadırlar. 2008 ekonomik krizi sonrasında Satoshi Nakamoto olarak adlandırılmakta olan kimlikleri belirsiz kişi veya kişiler tarafından belirli matematiksel yazılımlar tarafından üretilmiş olan Bitcoin, o tarihten itibaren değerini defalarca katladı.

Bitcoin ile hedeflenmekte olan en önemli şey, merkez bankalarının ve aracıların yavaşlatıcı etkilerinden kurtulmak, dahası, ekonomik krizlerden etkilenmeyecek olan bir para birimi şeklinde insanlığa dahil olmaktır. Bu noktada, gelmiş olduğumuz katı dünya ve ülke sınırları sebebiyle insanların da bu proje ilgisini çekmektedir. Ancak tabii ki daha çok bitcoin ile kazanabilecekleri miktarları, paraları düşündüklerinden ötürü, bu proje ve kullanım alanları arka planda kalmaktadır.

Ülkemizde de kripto para borsası üzerinde açılmakta olan sıcak cüzdanların sayıları artış gösteriyor. Bitcoin’e olan kurumsal ilginin 2021 yılında başta Elon Musk olmak üzere artış gösteriyor olması da, küçük yatırımcıların, balinaların yaratmış oldukları dalganın üzerinde sörf yapmasına imkan sağlıyor.

Bugün güvenilir şekilde bitcoin exchange yapmak isteyen kullanıcılar, hesaplarını oluşturuyor, yatırımlarını yapmaya başlıyorlar. Tabii ki birkaç kazanç sağladıklarını fark edenler bir anda bu işin onlara gerçek bir gelir kapısı olabileceğini düşünmeye de başlıyorlar. Ancak şunu belirtelim ki, krito paraların boğa sezonu içerisindeyiz. Bu dalgaya kapılıp daha sonrasında dalganın altında kalmamak gerek. Başlangıç seviye teknik analiz bilmek, her zaman işlemlerde sigorta niteliğidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Firmaları

Her Bütçeye Uygun Çiçek Sipariş Sitesi

Her Bütçeye Uygun Çiçek Sipariş Sitesi

Kuyumcu Vitrinleri Neden Gösterişli Olmalı?

Kuyumcu Vitrinleri Neden Gösterişli Olmalı?

Birikimlerimi Borsaya Yatırsam Kazanır mıyım?

Birikimlerimi Borsaya Yatırsam Kazanır mıyım?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir