Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?   

Bişektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?  

Estetik cerrahisi içerisinde kapalı burun estetiği hem erkeklerin hem de kadınların en yaygın tercihleri arasındadır. Bununla birlikte tabii ki dudak dolgunlaştırma, meme büyütme, jinekomasti gibi diğer estetik operasyonları da sayabiliyoruz. Şunu da belirtmek isteriz ki estetik operasyonları yalnızca estetik kaygılarla gündeme alınmamalıdır. Fonksiyonel açıdan da önemli olduğunu da belirtmeliyiz. Özellikle revizyon burun estetiği operasyonlarının bazı durumlarda gerekli olmasına baktığımızda bu konuyu çok daha iyi kavrayabiliriz.

Estetik cerrahisinde tabii ki çeşitli diğer birtakımdetaylar da bulunabiliyor. Mesela yanak inceltme olarak bilinen Bişektomi operasyonları da sıklıkla tercih edilenlerdendir. Daha bilindik tanımıyla Hollywood Yanağı diyebiliriz. Gerçi, artık Hollywood ile sınırlı kalmayıp ülkemizdeki dizilerimize kadar da ulaşmıştır. Birçok ünlü simanın yanak inceltme operasyonu aldığını biliyoruz. Dizilerde ünlü simaların bu operasyonu almış olmaları zaten ilgiyi katlamıştır.

Bişektomi operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Detaylı bir ağız temizliği, operasyon öncesi çok önemlidir. Operasyona cerrah yanak içerisinde küçük bir kesi atarak başlamaktadır. Bichat torbaları operasyonda kaldırılır ve doğal bir görünüm elde edilir. Yağ torbalarından arındırılmış olan bölge daha sonrasında dikiş ile kapatılır. İşlem her iki yanağa da uygulandıktan sonrasında bitirilir. 45-60 dakikalık bir süreç olduğunu da belirtmek isteriz.

Operasyon sonrasında hasta kısa süre içerisinde taburcu edilecektir. Gerekli kontrol durumları da tabii ki hekim tarafından ayrıntılı bir şekilde sizlere verilecektir. Kontrollerinizi aksatmamalı, gerekli birtakım ‘’ödev’’lere de dikkat etmelisiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Cat Eyes (Bella Eyes) Operasyonu

Cat Eyes (Bella Eyes) Operasyonu

Bursa Termal Spa Keyfi

Bursa Termal Spa Keyfi

Ünlülerin Tercihi Oscar Hair Protez Saç Merkezi Şişli’de

Ünlülerin Tercihi Oscar Hair Protez Saç Merkezi Şişli’de

Koronavirüsten Korunmak İçin Maske ve Aşı

Koronavirüsten Korunmak İçin Maske ve Aşı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir